İSTATİSTİKLER

9 kategori altında, toplam 364 haber bulunmaktadır.

Bu haberler toplam 3023226 defa okunmuş ve 2303 yorum yazılmıştır.

Fatih sultan mehmet han

Kategori Kategori: Namaz ve Önemi | Yorumlar 6 Yorum | Okunma 9922 Okunma | Yazar Yazan: halil | 01 ?ubat 2007 21:49:59

Fatih Sultan Mehmet Han ve Ayasofya Hatirasi...

Fatih sultan mehmet han 1453’te istanbul’u fetih ettikten sonra Ayasofya kilisesi camiye çevrilmisti. Fatih sultan mehmet han ilk Cuma namazi kilmak için ayasofyada cemaatin basina geçmisti. Herkes namaza durmak için sultan’dan tekbir bekliyordu. Fatih; ‚ALLAHU EKBER ! diyerek tekbir aldi.

 
Ancak daha sonra tekrar tekrar tekbir aldigi gözlendi. Tam üç defa ALLAHU EKBER ! diyerek tekbiri yineledi. Bu duruma sasiran cemaat namazdan sonra koca sultan’in yanina geldi ve neden böyle birsey yaptigini sordular.
 
O büyük hünkar ise, ilk tekbirde ve diger tekbirlerde Kabe’yi karsimda göremedim. Ancak üçüncü tekbirden sonra kabe’yi karsimda gördüm. Acaba fetihten sonra kibirlendim mi ki ALLAH (c.c) bana ilk tekbirde Kabe’yi görmeyi nasip etmedi. Ama ALLAH’a sükür kibirlenmedim. Yine eskisi gibi Kabe’yi karsimda gördüm. ALLAH’a binlerce sükürler olsun. Diyerek cevap verir.

 

iste cihana hükmeden ecdadimiz, gücünü ALLAH ile olan irtibadan aliyor. Ve ilerliyorlardi. Zira en büyük güç sahibi ALLAH (c.c) idi. Gücünü O’ndan alani kimse duduramazdi.

Yorumlar

bahattin yilmaz { 30 Temmuz 2010 20:15:36 }
ECDADIMIZ
tahsin { 20 ?ubat 2010 12:25:38 }
değerli kardeşlerim inanın ben çok üzülüyorum böyle bir RESULE    EFENDİMİZE layık ümmet olamadık kahr oluyorum ne olur kendimize çeki düzen verelim sizleri seviyorum
Muhammet Serdar { 19 Aral?k 2008 11:19:55 }
Ecdadlarım camii ler yaparken namazlarını kendileri kıldırırken sözüm ona yeniler ne yapıyor,ibadethanelerimizi ortadan kaldırmaya,ezan sesini susturmaya çalışıyorlar.Peygamber Efendimizinin(sav)şu sözünü unutmayalım:Gün gelecek ki müslümanlık elde tutlan köz kadar zor olacak.onun için imanınızı koruyun ve nefsinizi terbiye edin kardeşlerim.Selamın aleyküm.
Salihh { 18 Ekim 2007 12:02:52 }
Allah Razı Olsun Bişi Daha Öğrendim biliyordumki Fatih Sultan Mehmet bi Evliya ama ne güzel namaza durduğunda kendini kabede görmek.....Rabbim Bizlerede Nasip Etsin İnş. Öyle Huşu İçinde Namaz Kılmayı.......
Sadi YILMAZ { 27 A?ustos 2007 08:44:35 }
Size çok teşekkür ederim siteniz sayesinde dini konularda çok eksiklerimin olduğunu gördüm. Sizden öğrendiğim bilgilerle kendimi yeni tanımaya başladım. Tüm mümin kardeşlerimin mubarek beraat kandilini kutlar hayırlara vesile olmasını dilerim.
Di?er Sayfalar: 1. 2.

 

Yorum YazınKalınİtalikAltçizgiliLink  
Simge Ekle

    

    

    

    

Arama ARAMA