İSTATİSTİKLER

9 kategori altında, toplam 364 haber bulunmaktadır.

Bu haberler toplam 2479871 defa okunmuş ve 2303 yorum yazılmıştır.

>>> 171. Hafta - Duhân Sûresi, 8-11. Ayet

Kategori Kategori: 1 Hafta 1 Ayet | Yorumlar 3 Yorum | Okunma 4454 Okunma | Yazar Yazan: halil | 23 Mart 2011 12:14:48

>>> 171. Hafta - Duhân Sûresi, 8-11. Ayet

ALLAH (c.c) buyuruyor ki: 
 Bismillâhirrahmânirrahîm (Rahmân ve rahîm olan ALLAH'ın adıyla)
 
O’ndan başka hiçbir ilâh yoktur. Yaşatır, öldürür. O, sizin de Rabbiniz, önceki atalarınızın da Rabbidir. Fakat onlar, şüphe içinde eğlenip duruyorlar.Göğün açık bir duman getireceği günü bekle. (O duman) insanları bürür. Bu, elem dolu bir azaptır.
(Duhân Sûresi, 8-11. Ayet )
 
Resimin üstüne tıklayarak büyütebilir ve arkaplan resmi olarak kullanabilirsiniz.
 
ÖLÜM ve HESAP
 
Ebu Süleyman Darani hazretleri, saliha bir hanıma, (Ölümü sever misin?) dedi. O da ( sevmem) dedi. Sebebini sorunca, (Birisine karşı bir kabahat işlesem, onun yüzüne bakmaya utanırım. Onu görmek istemem. Bu kadar günah içinde iken, günahlardan kurtulmadan, nasıl olur da Allahü teâlânın huzuruna çıkmayı sevebilirim?) dedi.
 
Her müslüman, Cennet ve Cehenneme inanır. Cehennemden kurtulmak, Cennete girmek isteyen akıllı kimsenin ölüme hazır beklemesi gerekir. Çünkü Peygamber efendimiz, (Akıllı kimse, kendisini hesaba çekip ölüm için hazırlanan kimsedir) buyuruyor. Bir şey için hazırlanmak, onu sık sık hatırlamakla olur. Hatırlamak ise, hatırlatıcı şeylere bakmakla, onları yapmakla mümkündür. Genel olarak bütün insanlar ölümden gafildir. Bir âyet-i kerimede, (Hesap görme zamanı yaklaşmasına rağmen, insanlar gaflet içinde, bundan yüz çeviriyorlar) buyuruluyor. (Enbiya 1)
 
(Allah’tan utanan, ölümü düşünmeden yatmaz, haram lokma yemez, zinadan kaçar, dilini, gözünü ve kulağını haramlardan sakınır, öldükten sonra çürüyeceğini düşünür.)
 [Taberani]

Yorumlar

pınar uguz { 22 Nisan 2011 08:46:16 }
RABBİM yar ve yardımcınız olsun.ALLAH sizleri iki cihandada mutlu kılsın.inşaALLAH
Sema { 21 Nisan 2011 22:26:27 }
RABBİM DAİMA YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN İNŞAALLAH..
Cihan TEMEL { 21 Nisan 2011 18:01:38 }
Allahın rahmeti ve bereketi üzerimize olsun.Sizlerden ve tüm inananlardan okuyanlardan allahım razı olsun.Haftalık namaz surelerinden bir tanesinin okunması ve mealinin açıklanması mümkünse çok iyi olur saygılarımla.Allah a emanet olunuz. Yüce allah vatanımızı Milletimizi her türlü tehlikelere karşı sinsi planlara karşı korusun

_________________Cevap:

Rabbim imandan ve dogru yolundan ayirmasin amin...
Rabbim izin verirse sizler icin konularina göre Kuran-i Kerim pdf seklinde hazirliyoruz ve sizlere en kisa zamanda bildirecegiz insaallah...
Diger Sayfalar: 1.

 

Yorum YazınKalınİtalikAltçizgiliLink  
Simge Ekle

    

    

    

    

Arama ARAMA